PRD-7DY0-12
PRD-7DY0-12 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
product-2-1393130-8.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 80°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 169 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 25 A
Switching Voltage: 240VAC - Nom
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 40 ms
Release Time: 20 ms
Coil Insulation: Class B
на замовлення 16 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 80°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 169 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 25 A, Switching Voltage: 240VAC - Nom, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 40 ms, Release Time: 20 ms, Coil Insulation: Class B.