PRD48BF480T600A00
PRD48BF480T600A00 Vicor Corporation
PRM48BF480T600A00_ds.pdf
Виробник: Vicor Corporation
Description: EVAL BOARD FOR PRM48BF480T600A00
Packaging: Box
Voltage - Output: 48V
Voltage - Input: 38V ~ 55V
Current - Output: 12.5A
Frequency - Switching: 1MHz
Regulator Topology: Buck-Boost
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: PRM48BF480T600A00
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Up or Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Active
Power - Output: 600W