PRD48JH480T250A00 Vicor Corporation
ug-prm-vtm-evalboard.pdf
Виробник: Vicor Corporation
Description: EVAL BRD FOR PRM48JH480T250A00
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 48V
Voltage - Input: 45V ~ 55V
Current - Output: 5.21A
Frequency - Switching: 1.03MHz
Regulator Topology: Buck-Boost
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: PRM48JH480x250A00
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Up or Down
Outputs and Type: 1, Non-Isolated
Power - Output: 250 W