PRM48BF480M500A00
PRM48BF480M500A00 Vicor Corporation
PRM48BF480T500A00_ds.pdf
Виробник: Vicor Corporation
Description: DC DC CONVERTER 48V 500W
Features: Remote On/Off, UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Size / Dimension: 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Pre-Regulator Module
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 55V
Efficiency: 97.8%
Current - Output (Max): 10.41A
Voltage - Input (Min): 38V
Voltage - Output 1: 48V
Power (Watts): 500 W
Number of Outputs: 1
на замовлення 50 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 48V 500W, Features: Remote On/Off, UVLO, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Size / Dimension: 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Pre-Regulator Module, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 55V, Efficiency: 97.8%, Current - Output (Max): 10.41A, Voltage - Input (Min): 38V, Voltage - Output 1: 48V, Power (Watts): 500 W, Number of Outputs: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRM48BF480M500A00 PRM48BF480M500A00 Виробник : Vicor PRM48BF480T500A00_ds.pdf Switching Voltage Regulators PRM2A NARW FULL 500W