PRM48BT480T400B00
PRM48BT480T400B00 Vicor Corporation
Виробник: Vicor Corporation
Description: DC DC CONVERTER 48V 400W
Packaging: Tray
Features: OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 16-DIP Module
Size / Dimension: 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Pre-Regulator Module
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 55V
Efficiency: 97%
Current - Output (Max): 11A
Voltage - Input (Min): 38V
Voltage - Output 1: 48V
Power (Watts): 400 W
Number of Outputs: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 48V 400W, Packaging: Tray, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 16-DIP Module, Size / Dimension: 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Pre-Regulator Module, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 55V, Efficiency: 97%, Current - Output (Max): 11A, Voltage - Input (Min): 38V, Voltage - Output 1: 48V, Power (Watts): 400 W, Number of Outputs: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRM48BT480T400B00 PRM48BT480T400B00 Виробник : Vicor PRM48BF480T400B00-3044908.pdf Switching Voltage Regulators PRM2RS 453855 48400W