PRM48JF480T500A00
PRM48JF480T500A00 Vicor Corporation
PRM48JF480T500A00-ds.pdf
Виробник: Vicor Corporation
Description: DC DC CONVERTER 48V 500W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Size / Dimension: 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Pre-Regulator Module
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 55V
Efficiency: 97.8%
Current - Output (Max): 10.42A
Voltage - Input (Min): 45V
Voltage - Output 1: 48V
Power (Watts): 500 W
Number of Outputs: 1
на замовлення 114 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 48V 500W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Size / Dimension: 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Pre-Regulator Module, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 55V, Efficiency: 97.8%, Current - Output (Max): 10.42A, Voltage - Input (Min): 45V, Voltage - Output 1: 48V, Power (Watts): 500 W, Number of Outputs: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRM48JF480T500A00 PRM48JF480T500A00 Виробник : Vicor PRM48JF480T500A00-ds.pdf Switching Voltage Regulators PRM 48 V 500W