PRMGSC-18XW
PRMGSC-18XW TE Connectivity / AMP
ENG_DS_PRMGSC-18XW_1.pdf
Виробник: TE Connectivity / AMP
Industrial Relays PRMGS SENSITIVE
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Hermetically, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 115VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 0.92 VDC, Must Operate Voltage: 9.8 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 2 ms, Load - Max Switching: 115VA, 28W.
Інші пропозиції PRMGSC-18XW
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRMGSC-18XW PRMGSC-18XW Виробник : TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=PRMGSC-18XW&DocType=Data+Sheet&DocLang=English&DocFormat=pdf&PartCntxt=3-1617109-1 Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Hermetically
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 115VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 0.92 VDC
Must Operate Voltage: 9.8 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 2 ms
Load - Max Switching: 115VA, 28W