Продукція > RELPOL > PRUCT-2013-26-W110-V0
PRUCT-2013-26-W110-V0
PRUCT-2013-26-W110-V0 RELPOL
e_PRUCT with socket GUC11S.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Electromagnetic Relays - Sets
Description: Relay: interface; 3PDT; Ucoil: 110VDC; 16A; 16A/250VAC; 16A/24VDC
Manufacturer series: PRUCT
Contacts configuration: 3PDT
Operating temperature: -40...55°C
Leads: screw terminals
Kit contents: ejector; holder; RUCT relay
Operate time: 20ms
Body dimensions: 41.5x77.3x84.5mm
Contact resistance: 100mΩ
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Max. operating current: 16A
Rated coil voltage: 110V DC
Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC
Switching capacity: 2.5kVA
OEM number: 862280
Contact material: AgNi
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Category: Electromagnetic Relays - Sets, Description: Relay: interface; 3PDT; Ucoil: 110VDC; 16A; 16A/250VAC; 16A/24VDC, Manufacturer series: PRUCT, Contacts configuration: 3PDT, Operating temperature: -40...55°C, Leads: screw terminals, Kit contents: ejector; holder; RUCT relay, Conform to the norm: EN 50155, Mounting: for DIN rail mounting, Type of relay: interface, Application: railway industry, Relay variant: Relay set, Flammability rating: UL94V-0, Release time: 15ms, Operate time: 20ms, Body dimensions: 41.5x77.3x84.5mm, Contact resistance: 100mΩ, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, Max. operating current: 16A, Rated coil voltage: 110V DC, Switched voltage: max. 250V AC; max. 250V DC, Switching capacity: 2.5kVA, OEM number: 862280, Contact material: AgNi.