Продукція > VISHAY > PRV6SAABAYB25502KA
PRV6SAABAYB25502KA VISHAY
PRV6-series.pdf
Виробник: VISHAY
Category: Cermet single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 5kΩ; 1.5W; ±10%; 3.17mm; linear
Leads: for soldering
Mechanical durability: 50000 cycles
Operating temperature: -55...125°C
Type of potentiometer: shaft
Kind of potentiometer: single turn
Shaft diameter: 3.17mm
Shaft length: 9.5mm
Characteristics: linear
IP rating: IP67
Power: 1.5W
Tolerance: ±10%
Resistance: 5kΩ
Temperature coefficient: 150ppm/°C
Electrical rotation angle: 270°
Mechanical rotation angle: 300°
Track material: cermet
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Cermet single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 5kΩ; 1.5W; ±10%; 3.17mm; linear, Leads: for soldering, Mechanical durability: 50000 cycles, Operating temperature: -55...125°C, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Shaft diameter: 3.17mm, Shaft length: 9.5mm, Characteristics: linear, IP rating: IP67, Power: 1.5W, Tolerance: ±10%, Resistance: 5kΩ, Temperature coefficient: 150ppm/°C, Electrical rotation angle: 270°, Mechanical rotation angle: 300°, Track material: cermet.