PS-10BD2-1 JAE Electronics
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Beryllium Copper
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm)
Insulation Height: 0.256" (6.50mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyester
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Beryllium Copper, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm), Insulation Height: 0.256" (6.50mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyester, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm).