PS-10SD-S4T1-1 JAE Electronics
?topics_id=66682&ext_no=06&index=0&_lang=en
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN RCPT 10POS 0.1 GOLD PCB R/A
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 10
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm)
Contact Finish - Post: Gold
Contact Length - Post: 0.115" (2.92mm)
Insulation Height: 0.148" (3.75mm)
Number of Rows: 1
Написати відгук
Description: CONN RCPT 10POS 0.1 GOLD PCB R/A, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 10, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm), Contact Finish - Post: Gold, Contact Length - Post: 0.115" (2.92mm), Insulation Height: 0.148" (3.75mm), Number of Rows: 1.
Інші пропозиції PS-10SD-S4T1-1
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PS-10SD-S4T1-1 PS-10SD-S4T1-1 Виробник : JAE Electronics J013940-938939.pdf Headers & Wire Housings HEADER 10POS