PSR02-05S1P5
PSR02-05S1P5 P-DUKE Technology, Inc.
PSR02%20Datasheet.pdf
Виробник: P-DUKE Technology, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 1.5V 3W
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Packaging: Tube
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.55" L x 0.30" W x 0.40" H (14.0mm x 7.5mm x 10.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Approval Agency: CE
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 2A
Voltage - Input (Min): 3V
Voltage - Output 1: 1.5V
Part Status: Active
Power (Watts): 3 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 62368-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 1.5V 3W, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Tube, Package / Case: 3-SIP Module, Size / Dimension: 0.55" L x 0.30" W x 0.40" H (14.0mm x 7.5mm x 10.1mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Approval Agency: CE, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 2A, Voltage - Input (Min): 3V, Voltage - Output 1: 1.5V, Part Status: Active, Power (Watts): 3 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 62368-1.