PSR032DL0550X
PSR032DL0550X Littelfuse Inc.
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE SQUARE 550A 700VAC/600VDC
Features: Indicating
Packaging: Box
Size / Dimension: 1.898" L x 2.362" W x 2.598" H (48.20mm x 60.00mm x 66.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 550A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Semiconductors
Approval Agency: CCC, CE, cURus, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 150kA DC
Voltage Rating - AC: 700 VAC
Voltage Rating - DC: 600 VDC
на замовлення 16 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FUSE SQUARE 550A 700VAC/600VDC, Features: Indicating, Packaging: Box, Size / Dimension: 1.898" L x 2.362" W x 2.598" H (48.20mm x 60.00mm x 66.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 550A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Semiconductors, Approval Agency: CCC, CE, cURus, UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 150kA DC, Voltage Rating - AC: 700 VAC, Voltage Rating - DC: 600 VDC.