PT00A-12-10P(SR)
PT00A-12-10P(SR) Amphenol Industrial
amphenol_amph-s-a0007459390-1.pdf
Виробник: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector 10P Wall Mt Pin Rcpt Sz 12 Strain Relief
на замовлення 25 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 85369010
Einsatzanordnung: 12-10
rohsCompliant: NO
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
Verschluss: Bajonett
isCanonical: Y
Steckverbinderüberzug: Chromat, braunoliv, über Cadmium
usEccn: EAR99
Rotation des Steckverbindereinsatzes: N
Anzahl der Kontakte: 10Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Gold
Rundsteckverbinderkontakt: Lötstift
Rundsteckverbindergehäuse: Buchse für Wandmontage
Entsprechende Militärspezifikation: MIL-DTL-26482 Serie I
Produktpalette: PT Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Steckverbindermaterial: Gehäuse aus Aluminiumlegierung
Nutzungsklasse: Universell
SVHC: Cadmium (25-Jun-2025)
на замовлення 510 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 12-10
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Cable Opening: 0.312" (7.92mm)
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
на замовлення 6 шт:
PT00A-12-10P(SR) PT00A-12-10P(SR) Виробник : Amphenol pt.pdf Conn Circular PIN 10 POS Solder ST Flange Mount 10 Terminal 1 Port
товару немає в наявності