Продукція > CUI DEVICES > PT01-D120D-A203
PT01-D120D-A203
PT01-D120D-A203 CUI Devices
pt01-2887518.pdf
Виробник: CUI Devices
Precision Potentiometers rotary potentiometer single channel horiz 20mm D-cut reverse log taper 20K ohm
на замовлення 974 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 20K OHM 1/20W CARBON R-LOG, Resistance (Ohms): 20k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Reverse Logarithmic, Rotation: 285°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PT01-D120D-A203 PT01-D120D-A203 Виробник : CUI Devices pt01.pdf Description: POT 20K OHM 1/20W CARBON R-LOG
Resistance (Ohms): 20k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)