PT5105CT
PT5105CT Texas Instruments
PT5100 Series.pdf
Виробник: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 6.5V 6W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: OCP, OTP
Package / Case: 3-SMD Module
Size / Dimension: 1.02" L x 1.00" W x 0.38" H (25.9mm x 25.4mm x 9.7mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 38V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 10.5V
Voltage - Output 1: 6.5V
Power (Watts): 6 W
Number of Outputs: 1
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 6.5V 6W, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: OCP, OTP, Package / Case: 3-SMD Module, Size / Dimension: 1.02" L x 1.00" W x 0.38" H (25.9mm x 25.4mm x 9.7mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 38V, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 10.5V, Voltage - Output 1: 6.5V, Power (Watts): 6 W, Number of Outputs: 1.