Продукція > BOURNS INC. > PTD904-20CAP-C203
PTD904-20CAP-C203 Bourns Inc.
PTD90.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 20K OHM 1/40W CARBON R-LOG
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 20k
Power (Watts): 0.025W, 1/40W
Tolerance: ±20%
Bushing Thread: M7 x 0.75
Actuator Type: Round
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Reverse Logarithmic
Rotation: 300°
Number of Gangs: 4
Написати відгук
Description: POT 20K OHM 1/40W CARBON R-LOG, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 20k, Power (Watts): 0.025W, 1/40W, Tolerance: ±20%, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Board Locks, Bushing Thread: M7 x 0.75, Actuator Type: Round, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Reverse Logarithmic, Rotation: 300°, Number of Gangs: 4, Number of Turns: 1.