Продукція > SENSATA TECHNOLOGIES > PTE7100-11AC-1A016BN
PTE7100-11AC-1A016BN
PTE7100-11AC-1A016BN Sensata Technologies
sensata-pte7100-hermetic-analog-pressure-sensor-datasheet.pdf
Виробник: Sensata Technologies
Description: INDUSTRIAL HERMETIC PRESSURE SEN
Packaging: Box
Package / Case: Cylinder, Threaded
Output Type: Analog Current
Output: 4 ~ 20 mA
Operating Pressure: 232.06PSI (1600kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Termination Style: Packard Metripak 150
Voltage - Supply: 8V ~ 32V
Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) G
Applications: Industrial Automation
Port Style: Threaded
Maximum Pressure: 464PSI (3200kPa)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INDUSTRIAL HERMETIC PRESSURE SEN, Packaging: Box, Package / Case: Cylinder, Threaded, Output Type: Analog Current, Output: 4 ~ 20 mA, Operating Pressure: 232.06PSI (1600kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±1.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Termination Style: Packard Metripak 150, Voltage - Supply: 8V ~ 32V, Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) G, Applications: Industrial Automation, Port Style: Threaded, Maximum Pressure: 464PSI (3200kPa).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTE7100-11AC-1A016BN PTE7100-11AC-1A016BN Виробник : Sensata Technologies Sensata_4-23-2024_pte7100-series-hermetic-analog-pressure-sensor-datasheet.pdf Pressure Sensors - Industrial Industrial Hermetic Pressure Sensor 16 bar, 4-20ma, G1/4 DIN 3852-E, Packard