Продукція > SENSATA TECHNOLOGIES > PTE7100-11CC-2A010BN
PTE7100-11CC-2A010BN
PTE7100-11CC-2A010BN Sensata Technologies
Package / Case: Cylinder, Threaded
Output Type: Analog Current
Output: 4 ~ 20 mA
Operating Pressure: 145.04PSI (1000kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Termination Style: Packard Metripak 150
Voltage - Supply: 8V ~ 32V
Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF
Applications: Industrial Automation
Port Style: Threaded
Maximum Pressure: 290PSI (2000kPa)
Написати відгук
Description: INDUSTRIAL HERMETIC PRESSURE SEN, Packaging: Box, Package / Case: Cylinder, Threaded, Output Type: Analog Current, Output: 4 ~ 20 mA, Operating Pressure: 145.04PSI (1000kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±1.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Termination Style: Packard Metripak 150, Voltage - Supply: 8V ~ 32V, Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF, Applications: Industrial Automation, Port Style: Threaded, Maximum Pressure: 290PSI (2000kPa).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTE7100-11CC-2A010BN PTE7100-11CC-2A010BN Виробник : Sensata Technologies Sensata_4_23_2024_pte7100_series_hermetic_analog_p-3441060.pdf Industrial Pressure Sensors Industrial Hermetic Pressure Sensor 10 bar, 4-20ma, 7/16-20 Male, Packard