Продукція > SENSATA TECHNOLOGIES > PTE7100-11CC-2A025BN
PTE7100-11CC-2A025BN
PTE7100-11CC-2A025BN Sensata Technologies
Sensata_4-23-2024_pte7100-series-hermetic-analog-pressure-sensor-datasheet.pdf
Виробник: Sensata Technologies
Pressure Sensors - Industrial Industrial Hermetic Pressure Sensor 25 bar, 4-20ma, 7/16-20 Male, Packard
на замовлення 47 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INDUSTRIAL HERMETIC PRESSURE SEN, Packaging: Box, Package / Case: Cylinder, Threaded, Output Type: Analog Current, Output: 4 ~ 20 mA, Operating Pressure: 362.59PSI (2500kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±1.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Termination Style: Packard Metripak 150, Voltage - Supply: 8V ~ 32V, Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF, Applications: Industrial Automation, Port Style: Threaded, Maximum Pressure: 725PSI (5000kPa).
Package / Case: Cylinder, Threaded
Output Type: Analog Current
Output: 4 ~ 20 mA
Operating Pressure: 362.59PSI (2500kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Termination Style: Packard Metripak 150
Voltage - Supply: 8V ~ 32V
Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF