Продукція > SENSATA TECHNOLOGIES > PTE7100-12CC-2B016BN
PTE7100-12CC-2B016BN
PTE7100-12CC-2B016BN Sensata Technologies
Package / Case: Cylinder, Threaded
Output Type: Analog Voltage
Output: 0.5 V ~ 4.5 V
Operating Pressure: 232.06PSI (1600kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Termination Style: Packard Metripak 150
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V
Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF
Applications: Industrial Automation
Port Style: Threaded
Maximum Pressure: 464PSI (3200kPa)
Написати відгук
Description: INDUSTRIAL HERMETIC PRESSURE SEN, Packaging: Box, Package / Case: Cylinder, Threaded, Output Type: Analog Voltage, Output: 0.5 V ~ 4.5 V, Operating Pressure: 232.06PSI (1600kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±1.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Termination Style: Packard Metripak 150, Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V, Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF, Applications: Industrial Automation, Port Style: Threaded, Maximum Pressure: 464PSI (3200kPa).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTE7100-12CC-2B016BN PTE7100-12CC-2B016BN Виробник : Sensata Technologies Sensata_4_23_2024_pte7100_series_hermetic_analog_p-3441060.pdf Industrial Pressure Sensors Industrial Hermetic Pressure Sensor 16 bar, 0.5-4.5V Vrat, 7/16-20 Male, Packard