Продукція > SENSATA TECHNOLOGIES > PTE7100-13CC-2E010BN
PTE7100-13CC-2E010BN
PTE7100-13CC-2E010BN Sensata Technologies
Output Type: Analog Voltage
Output: 1 V ~ 5 V
Operating Pressure: 145.04PSI (1000kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Termination Style: Packard Metripak 150
Voltage - Supply: 8V ~ 32V
Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF
Applications: Industrial Automation
Port Style: Threaded
Maximum Pressure: 290PSI (2000kPa)
Написати відгук
Description: INDUSTRIAL HERMETIC PRESSURE SEN, Packaging: Box, Package / Case: Cylinder, Threaded, Output Type: Analog Voltage, Output: 1 V ~ 5 V, Operating Pressure: 145.04PSI (1000kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±1.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Termination Style: Packard Metripak 150, Voltage - Supply: 8V ~ 32V, Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF, Applications: Industrial Automation, Port Style: Threaded, Maximum Pressure: 290PSI (2000kPa).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTE7100-13CC-2E010BN PTE7100-13CC-2E010BN Виробник : Sensata Technologies Sensata_4-23-2024_pte7100-series-hermetic-analog-pressure-sensor-datasheet.pdf Pressure Sensors - Industrial Industrial Hermetic Pressure Sensor 10 bar, 1-5V Vreg, 7/16-20 Male, Packard