Продукція > SENSATA TECHNOLOGIES > PTE7100-22AC-1B040BN
PTE7100-22AC-1B040BN
PTE7100-22AC-1B040BN Sensata Technologies
sensata-pte7100-hermetic-analog-pressure-sensor-datasheet.pdf
Виробник: Sensata Technologies
Description: INDUSTRIAL HERMETIC PRESSURE SEN
Packaging: Box
Package / Case: Cylinder, Threaded
Output Type: Analog Voltage
Output: 0.5 V ~ 4.5 V
Operating Pressure: 580.15PSI (4000kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Termination Style: Packard Metripak 150
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V
Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) G
Applications: Industrial Automation
Port Style: Threaded
Maximum Pressure: 1160.3PSI (8000kPa)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INDUSTRIAL HERMETIC PRESSURE SEN, Packaging: Box, Package / Case: Cylinder, Threaded, Output Type: Analog Voltage, Output: 0.5 V ~ 4.5 V, Operating Pressure: 580.15PSI (4000kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±1.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Termination Style: Packard Metripak 150, Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V, Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) G, Applications: Industrial Automation, Port Style: Threaded, Maximum Pressure: 1160.3PSI (8000kPa).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTE7100-22AC-1B040BN PTE7100-22AC-1B040BN Виробник : Sensata Technologies Sensata_4-23-2024_pte7100-series-hermetic-analog-pressure-sensor-datasheet.pdf Pressure Sensors - Industrial Industrial Hermetic Pressure Sensor 40 bar, 0.5-4.5V Vrat, G1/4 DIN 3852-E, Packard