Продукція > SENSATA TECHNOLOGIES > PTE7100-23CC-2E040BN
PTE7100-23CC-2E040BN
PTE7100-23CC-2E040BN Sensata Technologies
sensata-pte7100-hermetic-analog-pressure-sensor-datasheet.pdf
Виробник: Sensata Technologies
Description: INDUSTRIAL HERMETIC PRESSURE SEN
Packaging: Box
Package / Case: Cylinder, Threaded
Output Type: Analog Voltage
Output: 1 V ~ 5 V
Operating Pressure: 580.15PSI (4000kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Termination Style: Packard Metripak 150
Voltage - Supply: 8V ~ 32V
Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF
Applications: Industrial Automation
Port Style: Threaded
Maximum Pressure: 1160.3PSI (8000kPa)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INDUSTRIAL HERMETIC PRESSURE SEN, Packaging: Box, Package / Case: Cylinder, Threaded, Output Type: Analog Voltage, Output: 1 V ~ 5 V, Operating Pressure: 580.15PSI (4000kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±1.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Termination Style: Packard Metripak 150, Voltage - Supply: 8V ~ 32V, Port Size: Male - 7/16" (11.11mm) UNF, Applications: Industrial Automation, Port Style: Threaded, Maximum Pressure: 1160.3PSI (8000kPa).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTE7100-23CC-2E040BN PTE7100-23CC-2E040BN Виробник : Sensata Technologies Sensata_4-23-2024_pte7100-series-hermetic-analog-pressure-sensor-datasheet.pdf Pressure Sensors - Industrial Industrial Hermetic Pressure Sensor 40 bar, 1-5V Vreg, 7/16-20 Male, Packard