Продукція > SENSATA TECHNOLOGIES > PTE7300-24AN-1B040BN
PTE7300-24AN-1B040BN
PTE7300-24AN-1B040BN Sensata Technologies
sensata-pte7300-series-hermetic-digital-pressure-sensors-datasheet.pdf
Виробник: Sensata Technologies
Description: INDUSTRIAL DIGITAL HERMETIC PRES
Packaging: Box
Package / Case: Cylinder, Threaded - M12
Output Type: I2C
Output: 13 b
Operating Pressure: 580.15PSI (4000kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Termination Style: Connector
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) G
Applications: Industrial Automation, Medical Ventilation
Port Style: Threaded
Maximum Pressure: 1450.38PSI (10000kPa)
Написати відгук
Description: INDUSTRIAL DIGITAL HERMETIC PRES, Packaging: Box, Package / Case: Cylinder, Threaded - M12, Output Type: I2C, Output: 13 b, Operating Pressure: 580.15PSI (4000kPa), Pressure Type: Gauge, Accuracy: ±1.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Termination Style: Connector, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) G, Applications: Industrial Automation, Medical Ventilation, Port Style: Threaded, Maximum Pressure: 1450.38PSI (10000kPa).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTE7300-24AN-1B040BN PTE7300-24AN-1B040BN Виробник : Sensata Technologies Sensata_4-23-2024_pte7300-series-hermetic-digital-pressure-sensors-datasheet.pdf Pressure Sensors - Industrial Industrial Digital Hermetic Pressure Sensor, 40 bar, I2C, G1/4, Module