PTMA401120N2AS
PTMA401120N2AS Texas Instruments
slts259b.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 12V 10W
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: 6-SMD Module
Size / Dimension: 1.10" L x 0.96" W x 0.36" H (27.9mm x 24.4mm x 9.1mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 82%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 10W, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, UVLO, Packaging: Tray, Package / Case: 6-SMD Module, Size / Dimension: 1.10" L x 0.96" W x 0.36" H (27.9mm x 24.4mm x 9.1mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 82%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 10 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.