Продукція > CUI DEVICES > PTN24A-A2025EB
PTN24A-A2025EB
PTN24A-A2025EB CUI Devices
ptn24a.pdf
Виробник: CUI Devices
Description: POT 20K OHM 1/2W CARBON LINEAR
Resistance (Ohms): 20k
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: M8 x 0.75
Actuator Length: 0.984" (25.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Linear
Rotation: 305°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 20K OHM 1/2W CARBON LINEAR, Resistance (Ohms): 20k, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: M8 x 0.75, Actuator Length: 0.984" (25.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Linear, Rotation: 305°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.
Інші пропозиції PTN24A-A2025EB
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PTN24A-A2025EB PTN24A-A2025EB Виробник : CUI Devices ptn24a-3388229.pdf Potentiometers 24mm, 20kohm, 25mm shaft