PUD-1205-2W
PUD-1205-2W Diwell Electronics
PU-2W.pdf
Виробник: Diwell Electronics
Description: DC/DC CONVERTER 12V INPUT, +/-5V
Packaging: Tube
Package / Case: 6-SIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.1mm x 10.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 71°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Approval Agency: CE, FCC
Efficiency: 78%
Current - Output (Max): 200mA, 200mA
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Part Status: Active
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 25 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC/DC CONVERTER 12V INPUT, +/-5V, Packaging: Tube, Package / Case: 6-SIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.1mm x 10.1mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 71°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Approval Agency: CE, FCC, Efficiency: 78%, Current - Output (Max): 200mA, 200mA, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: -5V, Part Status: Active, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV.