PUS-0503.3-2W
PUS-0503.3-2W Diwell Electronics
PU-2W.pdf
Виробник: Diwell Electronics
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Packaging: Tube
Package / Case: 6-SIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.1mm x 10.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 71°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Approval Agency: CE, FCC
Efficiency: 73%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 3.3V
Part Status: Active
Power (Watts): 1.7 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 2W, Packaging: Tube, Package / Case: 6-SIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.1mm x 10.1mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 71°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Approval Agency: CE, FCC, Efficiency: 73%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 3.3V, Part Status: Active, Power (Watts): 1.7 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.