Продукція > BOURNS INC. > PV36W101A01B00
PV36W101A01B00
PV36W101A01B00 Bourns Inc.
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±150ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.378" x 0.197" Face (9.60mm x 5.00mm)
Part Status: Obsolete
Resistance: 100 Ohms
Написати відгук
Description: TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±150ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.378" x 0.197" Face (9.60mm x 5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Part Status: Obsolete, Resistance: 100 Ohms, Number of Turns: 25.0.