Продукція > BOURNS INC. > PV36X254A01B00
PV36X254A01B00
PV36X254A01B00 Bourns Inc.
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 250KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.394" x 0.197" Face (10.00mm x 5.00mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 250 kOhms