Продукція > BOURNS INC. > PVA2A105A01R00
PVA2A105A01R00
PVA2A105A01R00 Bourns Inc.
PVA2%20Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 1M OHM 0.1W SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±25%
Temperature Coefficient: ±250ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.108" x 0.087" Face (2.75mm x 2.20mm)
Resistive Material: Cermet
Part Status: Obsolete
Resistance: 1 mOhms
Number of Turns: 1
Написати відгук
Description: TRIMMER 1M OHM 0.1W SMD, Packaging: Cut Tape (CT), Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±25%, Temperature Coefficient: ±250ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.108" x 0.087" Face (2.75mm x 2.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Termination Style: J Lead, Resistive Material: Cermet, Part Status: Obsolete, Resistance: 1 mOhms, Number of Turns: 1.