Продукція > BOURNS INC. > PVA2A155A01R00
PVA2A155A01R00
PVA2A155A01R00 Bourns Inc.
PVA2%20Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 1.5M OHM 0.1W SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±25%
Temperature Coefficient: ±250ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.108" x 0.087" Face (2.75mm x 2.20mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 1.5 MOhms
Number of Turns: 1.0
Написати відгук
Description: TRIMMER 1.5M OHM 0.1W SMD, Packaging: Cut Tape (CT), Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±25%, Temperature Coefficient: ±250ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.108" x 0.087" Face (2.75mm x 2.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Termination Style: J Lead, Resistive Material: Cermet, Resistance: 1.5 MOhms, Number of Turns: 1.0.