Продукція > BOURNS INC. > PVC6A100A01B00
PVC6A100A01B00
PVC6A100A01B00 Bourns Inc.
PVC6%2C%20PV32%2C%20PV34.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Square - 0.272" x 0.272" Face (6.90mm x 6.90mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Ceramic
Resistance: 10 Ohms
Number of Turns: 1.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Square - 0.272" x 0.272" Face (6.90mm x 6.90mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Ceramic, Resistance: 10 Ohms, Number of Turns: 1.0.