Продукція > BOURNS INC. > PVC6E204C01B00
PVC6E204C01B00
PVC6E204C01B00 Bourns Inc.
PVC6, PV32, PV34.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 200KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.315" x 0.272" Face (8.00mm x 6.90mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Ceramic
Resistance: 200 kOhms