Продукція > BOURNS INC. > PVC6E504A01B00
PVC6E504A01B00
PVC6E504A01B00 Bourns Inc.
PVC6, PV32, PV34.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.315" x 0.272" Face (8.00mm x 6.90mm)
Resistive Material: Ceramic
Resistance: 500 kOhms