Продукція > BOURNS INC. > PVC6Q202C01B00
PVC6Q202C01B00
PVC6Q202C01B00 Bourns Inc.
PVC6%2C%20PV32%2C%20PV34.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.315" x 0.272" Face (8.00mm x 6.90mm)
Resistive Material: Ceramic
Resistance: 2 kOhms
Написати відгук
Description: TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN SIDE, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.315" x 0.272" Face (8.00mm x 6.90mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Ceramic, Resistance: 2 kOhms, Number of Turns: 1.0.