Продукція > BOURNS INC. > PVF2A202A11R00
PVF2A202A11R00
PVF2A202A11R00 Bourns Inc.
PVF2_Series_Rev_Jan_2017.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 2K OHM 0.001W J LEAD TOP
Power (Watts): 0.001W
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient: ±500ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Square - 0.079" x 0.079" Face (2.00mm x 2.00mm)
Resistive Material: Carbon
Resistance: 2 kOhms
Number of Turns: 1
Написати відгук
Description: TRIMMER 2K OHM 0.001W J LEAD TOP, Power (Watts): 0.001W, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Temperature Coefficient: ±500ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Square - 0.079" x 0.079" Face (2.00mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Termination Style: J Lead, Resistive Material: Carbon, Resistance: 2 kOhms, Number of Turns: 1.