Продукція > BOURNS INC. > PVG3A504A01R00
PVG3A504A01R00
PVG3A504A01R00 Bourns Inc.
pvg3.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 500KOHM 0.25W J LEAD TOP
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.142" x 0.134" Face (3.60mm x 3.40mm)
Part Status: Obsolete
Resistance: 500 kOhms