Продукція > BOURNS INC. > PVG5A503A01R00
PVG5A503A01R00
PVG5A503A01R00 Bourns Inc.
PVG5%20Trimpot.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 50K OHM 0.25W J LEAD TOP
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Part Status: Obsolete
Resistance: 50 kOhms
Number of Turns: 11.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRIMMER 50K OHM 0.25W J LEAD TOP, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Termination Style: J Lead, Resistive Material: Cermet, Part Status: Obsolete, Resistance: 50 kOhms, Number of Turns: 11.0.