Продукція > BOURNS INC. > PVG5A504A01R00
PVG5A504A01R00
PVG5A504A01R00 Bourns Inc.
PVG5%20Trimpot.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 500KOHM 0.25W J LEAD TOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Part Status: Obsolete
Resistance: 500 kOhms