Продукція > BOURNS INC. > PVZ3A304C01B00
PVZ3A304C01B00 Bourns Inc.
PVZ3%20Trimpot.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: TRIMMER 300K OHM 0.1W J LEAD TOP
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±30%
Temperature Coefficient: ±500ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.126" x 0.122" Face (3.20mm x 3.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Termination Style: J Lead
Resistive Material: Carbon
Part Status: Obsolete
Resistance: 300 kOhms
Number of Turns: 1.0
Написати відгук
Description: TRIMMER 300K OHM 0.1W J LEAD TOP, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±30%, Temperature Coefficient: ±500ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.126" x 0.122" Face (3.20mm x 3.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Termination Style: J Lead, Resistive Material: Carbon, Part Status: Obsolete, Resistance: 300 kOhms, Number of Turns: 1.0.