PW2G101MNN1630
PW2G101MNN1630 Chinsan (Elite)
PW%20Series.pdf
Виробник: Chinsan (Elite)
Description: CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 530 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 795 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 530 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 795 mA @ 100 kHz.