Продукція > OLIMEX LTD > PWR-90-240V-5V1A
PWR-90-240V-5V1A
PWR-90-240V-5V1A Olimex LTD
Виробник: Olimex LTD
Description: AC/DC CONVERTER 5V 5W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 5W
Size / Dimension: 2.01" L x 0.91" W x 0.71" H (51.0mm x 23.0mm x 18.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 240 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: UKCA
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 5V
Number of Outputs: 1
Current - Output 1: 1 A
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 5V 5W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 5W, Size / Dimension: 2.01" L x 0.91" W x 0.71" H (51.0mm x 23.0mm x 18.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 240 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: UKCA, Efficiency: 85%, Voltage - Output 1: 5V, Number of Outputs: 1, Current - Output 1: 1 A.