Продукція > VIKING > PWR12FTFA5R62
PWR12FTFA5R62
PWR12FTFA5R62 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 2512; 5.62Ω; 1.5W; ±1%; 500V; -55÷155°C
Case - mm: 6332
Resistance: 5.62Ω
Power: 1.5W
Tolerance: ±1%
Operating voltage: 500V
Operating temperature: -55...155°C