Продукція > NXP USA INC. > PXAS30KBBE,557
PXAS30KBBE,557
PXAS30KBBE,557 NXP USA Inc.
XA-S3.pdf
Виробник: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 16BIT ROMLESS 80LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 80-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 30MHz
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: EBI/EMI, I2C, UART/USART
Peripherals: PWM, WDT
Supplier Device Package: 80-LQFP (12x12)
Number of I/O: 50
Написати відгук
Description: IC MCU 16BIT ROMLESS 80LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 80-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 30MHz, RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: ROMless, Core Processor: XA, Data Converters: A/D 8x8b, Core Size: 16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: EBI/EMI, I2C, UART/USART, Peripherals: PWM, WDT, Supplier Device Package: 80-LQFP (12x12), Number of I/O: 50, DigiKey Programmable: Not Verified.