PZC13SACN
PZC13SACN Sullins Connector Solutions
Square%20Post%20Header.pdf
Виробник: Sullins Connector Solutions
Description: CONN HEADER VERT 13POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 13
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.320" (8.13mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.650" (16.51mm)
Insulation Material: Thermoplastic, Polyester
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 13POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 13, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Obsolete, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.320" (8.13mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.650" (16.51mm), Insulation Material: Thermoplastic, Polyester, Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).