PZU10B-QX
PZU10B-QX Nexperia USA Inc.
PZUXB_B2-Q_SER.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: PZU10B-Q/SOD323F/SOD323F
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-90, SOD-323F
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 10 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323F
Grade: Automotive
Power - Max: 310 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 7 V