PZU884LS-C3V6-QYL
PZU884LS-C3V6-QYL Nexperia USA Inc.
PZU884LS-Q_SER.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: PZU884LS-C3V6-Q/SOD882BD/DFN10
Tolerance: ±5.56%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-882
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms
Supplier Device Package: DFN1006BD-2
Grade: Automotive
Power - Max: 365 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V