Q2008DH4RP
Q2008DH4RP Littelfuse Inc.
littelfuse_thyristor_lxx08xx_qxx08xx_qxx08xhx_datasheet.pdf.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TRIAC ALTERNISTOR 200V 8A TO252
Packaging: Tape & Reel (TR)
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 35 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 35 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 80A, 85A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-252, (D-Pak)
Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A
Voltage - Off State: 200 V
Написати відгук
Description: TRIAC ALTERNISTOR 200V 8A TO252, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Triac Type: Alternistor - Snubberless, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 35 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 35 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 80A, 85A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-252, (D-Pak), Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A, Voltage - Off State: 200 V.